NAŠE TVORBA

AKTUÁLNĚ PŘIPRAVUJEME

Náš tým v DONART Film neustále pracuje na nových projektech, které posouvají hranice filmového umění. Těšíme se, až vám naše nové projekty představíme!

AKTUÁLNĚ PŘIPRAVUJEME

NĚMÁ TAJEMSTVÍ

Některé události vstupují do našich životů nezvány. A přesně taková potká i veterináře Martina (Marián Mitaš) a jeho ženu Eriku (Jana Plodková), jejichž životy obrátí naruby jediný okamžik. Okamžik, který odhalí škraloupy na zdánlivé rodinné idyle a vykreslí nejednoznačnou hranici mezi
dobrými a sobeckými úmysly. Martinův úraz je navíc nejen vážný, ale i podezřelý, a tak se k rodinným trablům přidá ještě podezřívavost policie. Krimi vystavěné kolem vyšetřování případu postupně graduje do psychologického dramatu o vztazích, traumatech v nich a lžích. Jak to
všechno bylo? Jak to skončí? A jaké šrámy to zanechá na rodině?

Tvůrci a herci filmu během natáčení vybrali prostřednictvím crowfundingové kampaně prostředky na spuštění portálu, který dodnes pomáhá tisícům pacientům s afázií. www.cojeafazie.cz
Němá tajemství pod anglickým názvem Suppressed vyhrálo hlavní cenu na Arizona Film Festival za nejlepší mezinárodní celovečerní film.
Snímek získal 7 nominací na českého lva, z čehož 3 proměnil ve vítězství. A to cenu za nejlepší plakát (Robert V. Novák a Zuzana ….), za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli (Milena Steinmaslová) nejlepší scénář (Alice Nellis).

AKTUÁLNĚ PŘIPRAVUJEME

ZAHRADNÍKŮV ROK

Na úpatí malebného kopečku žije zahradník (Oldřich Kaiser) se svojí ženou, kteří se starají o své malé zahradnictví. Jejich idilický život je narušen, když se na nedalekém zámku chystá usadit nový majitel, který chce přetvořit krajinu podle svých představ. Když zahradnictví brání jeho plánům, spustí se sled bizarních událostí. Nový majitel nejprve vytvoří plot s žiletkovým drátem a zavře příjezdovou cestu. Postupně přidává ve svých činech na intenzitě, aby dosáhl svých cílů.
Zahradník se však nevzdává a snaží se bránit svůj domov. Když se policie i starostka postupně utopí ve své vlastní byrokracií, zahradník se rozhodně vzít osud do vlastních rukou. Nový film Jiřího Havelky, balancující na hraně bizáru, absurdna a tragikomedie je inspirován skutečným příběhem a stejnojmenným literárním dílem od Karla Čapka.