DONART FILM

o nás

DONART Film vznikla v roce 2016 jako ryze výrobní producentká společnost.
Postupem let začaly naše aktivity pronikat do Velké Británie a zemí východní Evropy. Naši prioritní činností je nyní výroba a distribuce celovečerních filmů určených nejen pro kinodistribuci, ale i pro digitální a televizní trh.

PŘÍBĚH FILMOVÉ TVORBY

DISTRIBUCE

V oblasti filmové distribuce zajišťujeme komplexní distribuční servis. Úspěšně jsme uvedli do kin animované snímky Suprákovi, Vynálezce, Max a Mája nebo Fantastická parta. Z domácí produkce film Němá tajemství. Momentálně připravujeme do kin horrorovou sérií od studia Lionsgate s názvem Cizinci. Letos v létě chystáme také uvedení české tragikomedie Zahradníkův rok od režiséra Vlastníků, Jiřího Havelky. V rámci distribuce uvádíme filmy nejen na území České republiky, ale také na Slovensku, Maďarsku, Rumunsku, Moldavsku a Bulharsku. Pohybujeme se tak na trhu o velikosti 50 milionů obyvatel.

FILM JE NAŠE VÁŠEŇ

Studio DONART

V oblastí výroby rozvíjíme naše studio DONART, které tu je s námi od samého počátku vzniku společnosti. Jsme držiteli třech českých lvů, ceny české filmové kritiky a několika desítek mezinárodních ocenění. Vytvořili jsme snímky jako Promlčeno, Němá tajemství, nyní třeba Zahradníkův rok. Část našeho studia rovněž působí na území Velké Británie, kde již letos chystáme celosvětové uvedení dokumentárního filmu Dogspiracy. V posledních měsících zkoumáme dopady a možnosti umělé inteligence ve filmovém průmyslu, z nichž některé části sami zavádíme do praxe. Film je naše největší vášeň.