NAŠE TVORBA

studio

Výrobě filmů se věnujeme již téměř deset let. Za tu dobu jsme stihli vytvořit 7 celovečerních filmů a další pro vás právě vytváříme. Naše filmy zaznamenaly
významné úspěchy nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí.

NAŠE FILMOVÁ TVORBA

TVOŘÍME ÚSPĚŠNÉ FILMY

Jsme držitelé třech Českých lvů, ceny České filmové kritiky a několika desítek mezinárodních ocenění. Mezi nejvýznamnější z nich řadíme vítězství hlavní ceny za nejlepší mezinárodní film na Arizona Film Festival nebo vítězství za nejlepší celovečerní film na festivalu New York Independent Cinema Awards. Momentálně si filmy z našeho studia můžete pustit na digitálních platformách Netflix a HBO.

NAŠE FILMOVÁ TVORBA

ZAHRADNÍKŮV ROK

Na úpatí malebného kopečku žije zahradník (Oldřich Kaiser) se svojí ženou, kteří se starají o své malé zahradnictví. Jejich idilický život je narušen, když se na nedalekém zámku chystá usadit nový majitel, který chce přetvořit krajinu podle svých představ. Když zahradnictví brání jeho plánům, spustí se sled bizarních událostí. Nový majitel nejprve vytvoří plot s žiletkovým drátem a zavře příjezdovou cestu. Postupně přidává ve svých činech na intenzitě, aby dosáhl svých cílů.
Zahradník se však nevzdává a snaží se bránit svůj domov. Když se policie i starostka postupně utopí ve své vlastní byrokracií, zahradník se rozhodně vzít osud do vlastních rukou. Nový film Jiřího Havelky, balancující na hraně bizáru, absurdna a tragikomedie je inspirován skutečným příběhem a stejnojmenným literárním dílem od Karla Čapka.

 

NAŠE FILMOVÁ TVORBA

NĚMÁ TAJEMSTVÍ

Některé události vstupují do našich životů nezvány. A přesně taková potká i veterináře Martina (Marián Mitaš) a jeho ženu Eriku (Jana Plodková), jejichž životy obrátí naruby jediný okamžik. Okamžik, který odhalí škraloupy na zdánlivé rodinné idyle a vykreslí nejednoznačnou hranici mezi
dobrými a sobeckými úmysly. Martinův úraz je navíc nejen vážný, ale i podezřelý, a tak se k rodinným trablům přidá ještě podezřívavost policie. Krimi vystavěné kolem vyšetřování případu postupně graduje do psychologického dramatu o vztazích, traumatech v nich a lžích. Jak to
všechno bylo? Jak to skončí? A jaké šrámy to zanechá na rodině?

Tvůrci a herci filmu během natáčení vybrali prostřednictvím crowfundingové kampaně prostředky na spuštění portálu, který dodnes pomáhá tisícům pacientům s afázií. www.cojeafazie.cz
Němá tajemství pod anglickým názvem Suppressed vyhrálo hlavní cenu na Arizona Film Festival za nejlepší mezinárodní celovečerní film.
Snímek získal 7 nominací na českého lva, z čehož 3 proměnil ve vítězství. A to cenu za nejlepší plakát (Robert V. Novák a Zuzana ….), za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli (Milena Steinmaslová) nejlepší scénář (Alice Nellis).

NAŠE FILMOVÁ TVORBA

PROMLČENO

Šokující živé vysílaní, které během chvíle změní životy několika nevinných lidí. Radek (Karel Roden) se po téměř dvaceti letech nečekaně vrací do svého rodného města, aby zde nalezl jistou mladou ženu a jednou provždy se vyrovnal se svou minulostí. V pátrání po neznámé ženě mu pomáhá Eva, ambiciózní rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do své živě vysílané noční show. Svůj plán připravoval Radek několik let a během jeho vyprávění je do pochmurného příběhu vtažena nejen ona sama, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. Začíná napínavý boj o čas a o spravedlnost. Opravdu už je vše nenávratně promlčeno?

Na tento výjimečný film vzpomínáme s láskou. Tvůrci a herci filmu připravili jeden z nejnapínavějších thrillerů, které česká kinematografie v moderní době vyprodukovala, a to v nesmírně krátkém čase a obtížných podmínkách uprostřed probíhající pandemie viru COVID-19. Promlčeno pod anglickým názvem Nightline byl v rámci digitální distribuce uveden i ve Spojených státech. 
Karel Roden za byl za svůj výkon oceněn cenou za nejlepší herecký výkon na festivalu New York Independent Cinema Awards. Film vyhrál ceny na celkem 11 světových festivalech.