Přístupnost od: 12+

Komedie / Romantický / Sci-Fi

GENERACE F

The Pod Generation

Romantická sci-fi komedie Generace F, britské režisérky Sophie Barthes, vypráví příběh newyorského páru Rachel (Emilia Clarke) a Alvyho (Chiwetel Ejiofor). Ve společnosti bláznivě zamilované do technologií, všichni touží po ještě pohodlnějším životě. Jenže jsou věci, které prostě z podstaty být pohodlnější nemohou… Nebo ano? Divoká cesta Rachel a Alvyho za rodičovstvím právě začíná.

O FILMU

ZEMĚ PŮVODU:

Délka filmu:

111 minut

Společenská satira, na téma různých přístupů k mateřství a otcovství, se zabývá křehkým až komicky dráždivým vztahem technologií, přírody a lidské společnosti. V imaginativním světě totiž umělá inteligence vaří kávu, tiskne toasty, sleduje produktivitu a měří lidem „index blaženosti“. Ale za jakou cenu? Za cenu toho, že už ani sami lidé nejsou přirození. Příběh Generace F se odehrává v blízké budoucnosti v New Yorku, kde technologie zajišťují stále pohodlnější život. Rachel (Emilia Clarke) a Alvy (Chiwetel Ejiofor) jsou mladý moderní pár, který plánuje rodičovství. Jenže Rachel se nechá zlákat tou nejmodernější technologií, která nabízí nový způsob, jak mít dítě. Ale Alvy, botanik, jenž zasvětil svůj život přírodě, dává přednost přirozenému těhotenství. Všudypřítomná umělá inteligence, přelidněnost, a tlak na moderní přístup k výchově dítěte, vede oba k nelehkému rozhodnutí. Jenže to odhalí ambivalentní vztah Rachel k mateřství a Alvyho potlačované touhy po výchově potomka. Tak začíná technologiemi dlážděná cesta obou hlavních hrdinů k rodičovství.

DALŠÍ INFORMACE:

REŽIE:

Sophie Barthes

SCÉNÁŘ:

Sophie Barthes

KAMERA:

Andrij Parekh

HUDBA:

Jevgenij Galperin, Saša Galperin

Hrají:

Emilia Clarke, Chiwetel Ejiofor, Vinette Robinson, Kathryn Hunter, Jean-Marc Barr, Verona Verbakel, Rosalie Craig, Leonoor Koster, Ken Samuels

Produkce:

Geneviève Lemal, Yann Zenou

Střih:

Olivier Bugge Coutté

Zvuk:

Masky:

Anne Moralis

Kostýmy:

Emmanuelle Youchnovski

GALERIE