Přístupnost od: 12 let

Komedie, Drama

Zahradníkův rok

V KINECH OD 18.07.2024

Slavnostní uvedení filmu za účasti delegace v Ostravě 20. 7. ve 20:00 (Jiří Havelka, Štěpán Kozub) a v Brně 21. 7. v 18:00 (Jiří Havelka, Luboš Veselý, Michal Isteník, Petr Lněnička)

O FILMU

ZEMĚ PŮVODU:

Česká Republika

Délka filmu:

100 minut

Na úpatí malebného kopečku žije zahradník (Oldřich Kaiser) se svojí ženou, kteří se starají o své malé zahradnictví. Jejich idylický život je narušen, když se na nedalekém zámku chystá usadit nový majitel, který chce přetvořit krajinu podle svých představ. Když zahradnictví brání jeho plánům, spustí se sled bizarních událostí. Nový majitel nejprve vytvoří plot s žiletkovým drátem a zavře příjezdovou cestu. Postupně přidává ve svých činech na intenzitě, aby dosáhl svých cílů. Zahradník se však nevzdává a snaží se bránit svůj domov. Když se policie i starostka postupně utopí ve své vlastní byrokracií, zahradník se rozhodně vzít osud do vlastních rukou. Nový film Jiřího Havelky, balancující na hraně bizáru, absurdna a tragikomedie je inspirován skutečným příběhem a stejnojmenným literárním dílem od Karla Čapka.

DALŠÍ INFORMACE:

REŽIE:

Jiří Havelka

SCÉNÁŘ:

Jiří Havelka

KAMERA:

Ferdinand Mazurek

HUDBA:

Tadeáš Věrčák

Hrají:

Oldřich Kaiser, Dagmar Vokatá, Štěpán Kozub, Michal Isteník, Alena Mihulová, Petr Lněnička, Luboš Veselý, Sára Arnstein, Jiří Šimek, Tomáš Jeřábek, Jiří Vyorálek, Eliáš Jeřábek, Ondřej Bauer, Hanuš Bor, Pavel Batěk, Tereza Dočkalová, Jakub Albrecht, Petr Reif

Produkce:

Jiří Tuček

Střih:

Jakub Hejna

Zvuk:

Petr Kapeller

Scénografie:

Jan Pjena Novotný

Masky:

Kateřina Měšťánková

Kostýmy:

Františka Králíková

GALERIE