OUR CREATION

studio

We have been producing films for almost ten years. In that time we have managed to produce 7 feature films and we are in the process of creating another one for you. Our films have made significant success not only on the domestic scene, but also abroad.

OUR FILM PRODUCTION

TVOŘÍME ÚSPĚŠNÉ FILMY

We have won three Czech Lions, the Czech Film Critics’ Prize and dozens of international awards. Among the most important of these are the main prize for Best International Film at the Arizona Film Festival and the Best Feature Film at the New York Independent Cinema Awards. Currently, films from our studio are available on Netflix and HBO digital platforms.

OUR FILM PRODUCTION

ZAHRADNÍKŮV ROK

Na úpatí malebného kopečku žije zahradník (Oldřich Kaiser) se svojí ženou, kteří se starají o své malé zahradnictví. Jejich idilický život je narušen, když se na nedalekém zámku chystá usadit nový majitel, který chce přetvořit krajinu podle svých představ. Když zahradnictví brání jeho plánům, spustí se sled bizarních událostí. Nový majitel nejprve vytvoří plot s žiletkovým drátem a zavře příjezdovou cestu. Postupně přidává ve svých činech na intenzitě, aby dosáhl svých cílů.
Zahradník se však nevzdává a snaží se bránit svůj domov. Když se policie i starostka postupně utopí ve své vlastní byrokracií, zahradník se rozhodně vzít osud do vlastních rukou. Nový film Jiřího Havelky, balancující na hraně bizáru, absurdna a tragikomedie je inspirován skutečným příběhem a stejnojmenným literárním dílem od Karla Čapka.

 

OUR FILM PRODUCTION

NĚMÁ TAJEMSTVÍ

Některé události vstupují do našich životů nezvány. A přesně taková potká i veterináře Martina (Marián Mitaš) a jeho ženu Eriku (Jana Plodková), jejichž životy obrátí naruby jediný okamžik. Okamžik, který odhalí škraloupy na zdánlivé rodinné idyle a vykreslí nejednoznačnou hranici mezi
dobrými a sobeckými úmysly. Martinův úraz je navíc nejen vážný, ale i podezřelý, a tak se k rodinným trablům přidá ještě podezřívavost policie. Krimi vystavěné kolem vyšetřování případu postupně graduje do psychologického dramatu o vztazích, traumatech v nich a lžích. Jak to
všechno bylo? Jak to skončí? A jaké šrámy to zanechá na rodině?

Tvůrci a herci filmu během natáčení vybrali prostřednictvím crowfundingové kampaně prostředky na spuštění portálu, který dodnes pomáhá tisícům pacientům s afázií. www.cojeafazie.cz
Němá tajemství pod anglickým názvem Suppressed vyhrálo hlavní cenu na Arizona Film Festival za nejlepší mezinárodní celovečerní film.
Snímek získal 7 nominací na českého lva, z čehož 3 proměnil ve vítězství. A to cenu za nejlepší plakát (Robert V. Novák a Zuzana ….), za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli (Milena Steinmaslová) nejlepší scénář (Alice Nellis).

OUR FILM PRODUCTION

PROMLČENO

Šokující živé vysílaní, které během chvíle změní životy několika nevinných lidí. Radek (Karel Roden) se po téměř dvaceti letech nečekaně vrací do svého rodného města, aby zde nalezl jistou mladou ženu a jednou provždy se vyrovnal se svou minulostí. V pátrání po neznámé ženě mu pomáhá Eva, ambiciózní rozhlasová moderátorka, která jeho příběh dostane do své živě vysílané noční show. Svůj plán připravoval Radek několik let a během jeho vyprávění je do pochmurného příběhu vtažena nejen ona sama, ale i pražská kriminálka a další aktéři dlouho zapomenutých událostí. Začíná napínavý boj o čas a o spravedlnost. Opravdu už je vše nenávratně promlčeno?

Na tento výjimečný film vzpomínáme s láskou. Tvůrci a herci filmu připravili jeden z nejnapínavějších thrillerů, které česká kinematografie v moderní době vyprodukovala, a to v nesmírně krátkém čase a obtížných podmínkách uprostřed probíhající pandemie viru COVID-19. Promlčeno pod anglickým názvem Nightline byl v rámci digitální distribuce uveden i ve Spojených státech. 
Karel Roden za byl za svůj výkon oceněn cenou za nejlepší herecký výkon na festivalu New York Independent Cinema Awards. Film vyhrál ceny na celkem 11 světových festivalech.